СДСМ: Постојано вложуваме во здравството, следува ново зголемување на платите на здравствените работници


СДСМ и институциите што ги предводи и пред пандемијата со коронавирусот, почна со реализација на реформа на здравствениот систе,м а парално со тоа се санира и ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ Единствен кој си игра со човечки судбини во државата е губитникот Христијан Мицкоски. Само ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Арсовски нека побара слики од времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кога на Клиниката за инфективни болести немаше вода, денес Интерните клиники се реновирани по ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Навистина е срамота почитуваниот доктор, а катастрофален министер Венко Филипче своето катастрофално работење и негрижа за пациентите да го затскрива преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамно, вулгарно и нечовечки е тоа што ВМРО-ДПМНЕ на некрофилски, морбиден начин се потсмева на жртвите од коронавирусот и нивните семејства, што тера ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на изјавата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ „Срамно, вулгарно и нечовечки е тоа што ВМРО-ДПМНЕ на некрофилски, морбиден начин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здравството, сите клиники и болници низ државава се во катастрофална состојба, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.„Црниот биланс е 1.212 ...
| | веќе видена | слични

 Здравството, сите клиники и болници низ државава се во катастрофална состојба. За жал, броиме црни рекорди и биланси, каде што бројката на починати дневно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филипче во трка за “маж на годината”, до ова му дојде, додека луѓе умираат!? Да има натпревар во неспособност и тогаш ќе биде втор, бидејќи е неспособен!, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како изминува времето, така се повеќе е јасно дека власта не знае во кој правец да се движи, односно не знае да го менаџира здравството во оваа пандемија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
сите 516 | | | веќе видена

„Ќе ги повикам Димитар Ковачевски и Фросина Ременски во партијата сите заедно, преку интернет, сите тројца заедно да ги претставиме програмите за лидер на ...
сите 341 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 324 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 627 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 408 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 707 | | | веќе видена

На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат финансии за справување со енергетската ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Постојано вложуваме во здравството, следува ново зголемување на платите на здравствените работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: