СДСМ: Постојано вложуваме во здравството, следува ново зголемување на платите


Санирањето на хаосот наследен во здравството, предизвикан со 11-годишната негрижа на ВМРО-ДПМНЕ, со вложување во здравствените институции и пред се во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

И по девет месеци од корона кризата Филипче никако да се свести што се случува. Заклучно со вчерашната статистика на министерството за здравство 1238 семејства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче да одговори зошто терапијата за корона која ја добиваат пациентите во приватните болници, не ја добиваат и оние во ...
| | веќе видена | слични

Здружението на лекари специјализанти, преку отворено писмо до премиерот Зоран Заев го информираше дека спротивно на основните човечки принципи е да се бара ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неспособноста на Филипче резултира со нови 1295 случаи и 26 починати. Повторно црн рекорд! Црн рекорд што се должи на неспособноста на Филипче и ...
| | веќе видена | слични

Лекари специјализанти упатија отворено писмо до премиерот Зоран Заев, во кое, како што велат, говорат за состојби за кои повеќе не смее да се молчи. ...
| | веќе видена | слични

Спротивно на основните човечки приципи е да се побарува специјализант без здравствено осигурување да работи во Ковид центар. Правото на живот и здравје е ...
| | веќе видена | слични

Здружението на лекари специјализанти преку отворено писмо му се обрати на премиерот Зоран Заев барајќи да се реши проблемот со здравствено осигурување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Арсовски нека побара слики од времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кога на Клиниката за инфективни болести немаше вода, денес Интерните клиники се реновирани по ...
| | веќе видена | слични

Кога не се радува на смртта на граѓани, ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести и невистини во очај за ситни политички поени, се вели во денешното соопштение од СДСМ. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 217 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Постојано вложуваме во здравството, следува ново зголемување на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: