Болниците немаат пари за основните трошоци, А ВЛАСТА ГИ ИГНОРИРА


4 копии

Mинистерот за здравство, Венко Филипче, беше во посета на Општата болница Гостивар, во која целосно е реновирано хируршкото одделение.Со реновирањето, велат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Очекуваме дека пред нас е период, во следните недела до две, во коијшто дефинитивно ќе ги видиме ефектите од рестриктивните мерки. Очекуваме бројот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче најави брзо стартување на монтажните Ковид-центри при денешната посета на Гостиварската болница „Д-р Ферид Мурат“. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во земјава е пријавено дека се лекуваат 569 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, Во регионалните центри во ...
| | веќе видена | слични

Во наредните две недели се очекува воведените мерки да дадат ефект и бројките на новозаразени од Ковид-19 да стабилизираат. – Очекуваме дека пред нас е период, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поставувањето на ковид-центрите ќе зависи од подготвеноста на локалните власти. Постапката во проектната единица на Светската банка заврши, сега се потпишуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 101 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болниците немаат пари за основните трошоци, А ВЛАСТА ГИ ИГНОРИРА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: