Косово под „полициски час“: Забранет влез и излез од Приштина и шест други општини до понеделник наутро

Косовската Влада воведе дополнителни мерки за заштита од ширењето на епидемијата на ковид-19, откако последните денови беше забележано видно зголемување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Косово од денеска во 18 часот стапуваат во сила новите мерки за заштита од ширењето на епидемијата на Ковид-19, меѓу кои е карантинот и полицискиот час во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Косовската Влада ги усвои денеска новите мерки за борба против ширењето на пандемијата на Ковид-19, кои ќе стапат во сила од утре, 13 ноември, а одлуката ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Косово, Авдулах Хоти изјавил дека косовската влада разгледува нов буџет за изградба на куќи на северот на покраината, во кои ќе се вратат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Косовската влада ќе воведе дополнителни мерки за заштита од ширењето на епидемијата на Ковид-19, откако последните денови продолжи трендот на голем пораст на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради влошената епидемиолошка состојба, Косово повторно се движи кон целосно затворање, вели косовскиот премиер Авдулах Хоти, истакнувајќи дека новите ...
| | веќе видена | слични

Поради зголемен број на хосптитализирани од Ковид 19 на Инфективната клиника и монтажната болница во Скопје иа Интерните клиники од саботата ги отворија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово под „полициски час“: Забранет влез и излез од Приштина и шест други општини до понеделник наутро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: