12 починати ,1128 новозаразени од 3082 тестирања во последното деноноќие од ковид -19


Нови 1128 случаи на коронавирусот, 36 проценти од тестираните – позитивни, 12 жртви и 307 оздравени. Ова е корона-билансот за изминатото деноноќие кој покажува ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
4 копии
3 копии
2 копии

Тестирани биле 6767 лица, а во болниците има 1210 пациенти. Од нив, 200 лица се на интензивна нега. Владата на денешната седница донесе одлука за воведување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 511 | | | веќе видена

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 176 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 168 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 364 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

12 починати ,1128 новозаразени од 3082 тестирања во последното деноноќие од ковид -19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: