Интервју со прим.Д-р Воислав Кајевски на тема „машко здравје“

Секој од нас се обиде да се справи со новите предизвици и новите непишани правила кои што коронавирусот постепено ги наметна во нашето општество. И додека ...
| | веќе видена | слични

Нормалната телесна температура варира кај различни луѓе и кај иста личност во текот на денот. Најниско е наутро и највисоко навечер. Се претпоставува дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здравјето не е само убав подарок во кој треба да уживаме. Баш напротив, треба редовно и правилно да се грижиме за нашето здравје за да уживаме во што повеќе ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина година од првиот регистриран случај на Ковид-19 во нашата земја, половина година од екстремно детални истражувања, студии и тестови, можеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ се изгуби во својата влези-излези партиска математика, пратениците од опозициската партија избегаа кога сфатија дека ќе направат кворум за закони за ...
сите 875 | | | веќе видена

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 360 | | | веќе видена

Од самиот почеток на кризата, Владата носи сеопфатни мерки во консултација со сите засегнати страни, како и со меѓународните финансиски институции, со цел ...
сите 273 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 59 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски вечерва призна што му бил проблемот - составот на Парламентот! Со тоа тој призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки. Мицкоски ...
сите 187 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска која вчера иако позитивна на Ковид отиде да гласа во Собранието во изјава за ТВ 24 рече дека ќе одговори ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со прим.Д-р Воислав Кајевски на тема „машко здравје“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: