Јанчев: Веќе три години реализираме проекти кои имаат огромно значење за нашата општина


Интегрален текст од обраќањето на градоначалникот: „Поминаа три години откако ја извршувам градоначалничката функција. Три години Советот на Општина Кавадарци ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар и општествено одговорните компании во континуитет се грижат најмладите да добијат најсовремени услови за рекреација. Градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„И покрај пандемијата со коронавирусот, СДСМ континуирано работи на реализација на бројни инфраструктурни проекти во Градот Скопје.Посветениот и плански ...
| | веќе видена | слични

Посветениот и плански пристап на локалната власт во Град Скопје предводена од градоначалникот Петре Шилегов му дава на Градот нов, урбан лик, со постојан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изградба на скејт парк за екстремни спортови со седум елементи, а воедно уредување и на велосипедски патеки во Кавадарци во рамки на Вардарскиот плански регион ...
| | веќе видена | слични

Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Александар Наумоски продолжува со реализација на капиталните инвестиции. Го остваруваме ветувањето пред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Преку набавка на опрема и градење на „сензорни соби“ во мулти-сензорни простории во основното училиште „Малина Попиванова“ во Кочани, градинката „Астибо“ во ...
| | веќе видена | слични

Локалната власт во Општина Аеродорм предводени од СДСМ и градоначалникот Златко Марин, постојано вложува во унапредувањето и подобрувањето на инфраструктурата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 458 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 405 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 79 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанчев: Веќе три години реализираме проекти кои имаат огромно значење за нашата општина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: