Со ребалансот на буџетот нема капитални инвестиции, ниту реконструкција на болници


Вториот ребаланс на буџетот е уште еден доказ дека Владата на СДСМ воопшто не се грижи за граѓаните и иднината на Македонија, смета Гордана Димитреска Кочоска, ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од Скопје иако била второрангирана на листата за вработување била одбиена на конкурс за работа затоа што директорот на болницата користејќи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Барањата на приватните специјализанти се уште не се исполнети дури и после месец и половина од нивната средба со министерот за здравство Венко Филипче. Дали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче да обезбеди пензиско и здравствено осугурување за младите специјализанти и да им ги покачи платите за 100 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на унија на медицински сестри, Горданка Бешлиовска денеска во Утрински брифинг зборуваше за проблемите со кои се соочуваат медицинските сестри ...
| | веќе видена | слични

Преморените здравствени работници во земјава кои се на работ на своите сили, наместо мотивација за да издржат во својата секојдневна работа во борбата со ...
| | веќе видена | слични

И по осум месечната битка за спас на живот повеќе, медининарите на готовс, со нови задачи во болници каде што претходно не работеле, во оддели каде се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здравството се мобилизира. На сите вработени во овој сектор им се забранува користење на годишен одмор, платени и неплатени отсуства. Ваква наредба е испратена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 452 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 324 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со ребалансот на буџетот нема капитални инвестиции, ниту реконструкција на болници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: