Пратеници, срам да ви е!


3 копии

„Владата предводена од СДСМ, во период на сериозна здравствена и економска криза предизвикана од пандемијата со коронавирусот континуирано работи на ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година, усвоен од паралментарното мнозинство се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со ребалансот на буџетот обезбедуваме силна помош за стопанството, но и за граѓаните кои се погодени од кризата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадинов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е максимално посветена на санирање на економските и здравствените последици од коронакризата.Последен пример ...
| | веќе видена | слични

Последен пример за тоа е усвоениот ребаланс на Буџетот за 2020 година. Со него, се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжува реализација на капитални локални проекти, обезбедени се два милиони евра за реконструкција на Универзална сала, соопшти СДСМ.„Ребалансот на Буџетот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стартува со реализација четвртиот пакет мерки за поддршка на граѓаните, стопанството и за одржување на макроекономската стабилност. Покрај мерките за директна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ испрати реакција на најавата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на потписи за нов законски предлог со кој ќе се бара поништување на законот за попис на ...
сите 380 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 25. јанаури 2021 (ИНПРЕС) – Средба со владини претставници или протест. Денеска истекуваат 5 дена кои угостителите и ги додадоа на владата да ги ...
сите 191 | | | веќе видена

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“.-Миленичката на шарената револуција, екс специјалната Фатиме ...
сите 165 | | | веќе видена

„LOOSE – LOOSE политика, наместо WIN- WIN статистика! Намерно или случајно, деновиве, најцитирана изјава од гостувањето на директорот на Заводот за статистика, ...
сите 68 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 185 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеници, срам да ви е!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: