Цените на угостителските услуги повисоки во октомври

5 копии
4 копии
2 копии

На 10 ноември 2020 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка , на којашто беа разгледани движењата на ...
| | веќе видена | слични

Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, разгледувајќи ги движењата на меѓународните и домашните финансиски пазари и показателите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од јули до септември, стапката на невработеност во втората по големина економија во еврозоната скокнала на девет проценти, што е највисоко ниво од третиот ...
| | веќе видена | слични

Индустриското производство во Италија драстично се намали во септември, по скокот забележан претходниот месец, покажаа денеска податоците на статистичкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 287 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на Росоман Стојанче Лазов, денеска ги повика своите поддржувачи во вториот круг да дадат поддршка на кандидатот на ...
сите 382 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 434 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 303 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 285 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 55 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 254 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Скопје Трифун Костовски во својата колумна во која ги анализира изборните резултати од локалните избори вели дека актуелниот ...
сите 94 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на угостителските услуги повисоки во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: