Итната медицинска помош на респиратор, но да се приватизираше денес ќе беше и погребана


Незадоволни пациенти кои чекаат и по еден час возило или пак со часови патуваат до здравствена установа каде треба да добијат соодветна медицинска помош. Итна ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од Скопје иако била второрангирана на листата за вработување била одбиена на конкурс за работа затоа што директорот на болницата користејќи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Барањата на приватните специјализанти се уште не се исполнети дури и после месец и половина од нивната средба со министерот за здравство Венко Филипче. Дали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче да обезбеди пензиско и здравствено осугурување за младите специјализанти и да им ги покачи платите за 100 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Службата за домашна посета при Здравствениот дом во Куманово има двојно повеќе работа откако се зголеми бројот на заразени од коронавирусот во градот. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на унија на медицински сестри, Горданка Бешлиовска денеска во Утрински брифинг зборуваше за проблемите со кои се соочуваат медицинските сестри ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство да обезбеди двојно повеќе термини за тестирањe поради зголемен број заболени од коронавирус, побара Oпштинскиот кризен штаб на ...
| | веќе видена | слични

Преморените здравствени работници во земјава кои се на работ на своите сили, наместо мотивација за да издржат во својата секојдневна работа во борбата со ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово побара од Министерството за здравство да обезбеди поголем број термини за тестирање од ковид-19, за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 676 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 215 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 517 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 328 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 241 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 411 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Итната медицинска помош на респиратор, но да се приватизираше денес ќе беше и погребана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: