СДСМ: Со ребалансот обезбедуваме средства за реализација на 19 капитални проекти


Со овој ребаланс, обезбедуваме средства за реализација на четвртиот пакет економски мерки вреден 470 милиони евра, за помош и поддршка на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Владата предводена од СДСМ, во период на сериозна здравствена и економска криза предизвикана од пандемијата со коронавирусот континуирано работи на ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година, усвоен од паралментарното мнозинство се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со ребалансот на буџетот обезбедуваме силна помош за стопанството, но и за граѓаните кои се погодени од кризата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадинов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е максимално посветена на санирање на економските и здравствените последици од коронакризата.Последен пример ...
| | веќе видена | слични

Последен пример за тоа е усвоениот ребаланс на Буџетот за 2020 година. Со него, се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжува реализација на капитални локални проекти, обезбедени се два милиони евра за реконструкција на Универзална сала, соопшти СДСМ.„Ребалансот на Буџетот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стартува со реализација четвртиот пакет мерки за поддршка на граѓаните, стопанството и за одржување на макроекономската стабилност. Покрај мерките за директна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 310 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Со ребалансот обезбедуваме средства за реализација на 19 капитални проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: