Забрана за вршење дејност за седум објекти од Гостивар, Битола, Скопје и Куманово


Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750 се инспекциски ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Инспекторите од Пазарниот инспекторат затвориле еден објект во Куманово поради непочитување на протоколот за работа и поднеле две кривични пријави за ...
| | веќе видена | слични

Откако инспекторите пред две недели ја добија надлежноста на лице место привремено да ги затвораат угосителските објекти кои не ги почитуваат здравствените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Помалку непочитувања на здравствените протоколи забележале инспекциските служби во текот на минатата недела, што според претседателката на Инспекцискиот совет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска денеска на прес-конференција во Владата информираше дека во овој временски период ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање дали откако инспекторите добија поголеми надлежности, повеќе се почитуваат протоколите и каква е состојбата со кривичните и прекршочните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Заштитата на јавното здравје е наш врвен приоритет. Во состојба кога драстично се зголемуваат бројките на заболени лица од коронавирусот, кога веќе е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 205 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена

На 19.01.2021 во 19.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект на улица „Професор Мијаковиќ“ во Куманово. При ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за вршење дејност за седум објекти од Гостивар, Битола, Скопје и Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: