Донесен ребалансот на Буџетот – отворен патот за финансиска помош на граѓаните и фирмите


Ребалансот на буџетот, насочен кон поддршка на граѓаните и стопанството од последиците од ковид-кризата, вечерва ја доби поддршката во Собранието. За гласаа 55 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Владата предводена од СДСМ, во период на сериозна здравствена и економска криза предизвикана од пандемијата со коронавирусот континуирано работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Наредната година очекуваме да биде година на економско заздравување. Буџетот за 2021 година треба да претставува основа за долгорочен раст, побрз од оној ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година, усвоен од паралментарното мнозинство се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет мерки вреден 470 ...
| | веќе видена | слични

Комплетно е променет концептот за финансиска поддршка на погодените категории граѓани, овојпат, за разлика од минатиот, кога парите ги добија на картичката ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на буџетот обезбедуваме силна помош за стопанството, но и за граѓаните кои се погодени од кризата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадинов ...
| | веќе видена | слични

Тоа ќе се постигне преку развој на човечките ресурси, зајакнување на конкурентноста на компаниите и владеење на правото, како и подигнување на капацитетот на ...
| | веќе видена | слични

Ќе доцнат ли платите за работниците кои ќе користат државна помош? Фирмите не можат да аплицираат, затоа што Законот за финансисика поддршка, кој се изгласа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 452 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 307 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донесен ребалансот на Буџетот – отворен патот за финансиска помош на граѓаните и фирмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: