Приведен сопственик на ресторан во гостиварски Добри Дол, дозволил семејна веселба


Извори од полицијата потврдија дека по пријава била спроведена вонредна контрола. Наводите се потврдиле дека во 18 часот во објектот се организирала семејна ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против А.Е.(37) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против П.Д.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

Триесет и седум годишен дебранец заработи кривична пријава откако узурпирал државно земјиште на брегот на Дебарско Езеро и почнал бесправна градба. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја ...
сите 238 | | | веќе видена

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 273 | | | веќе видена

Пријава против 49 лица кои вчера го славеа празникот Водици во Охрид, ќе поднесе полицијата. Министерството за внатрешни работи ја сомничи, групата верници кои ...
сите 300 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 118 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен сопственик на ресторан во гостиварски Добри Дол, дозволил семејна веселба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: