УАПСЕН Е СОПСТВЕНИКОТ НА КАФЕАНАТА: Полицијата упадна на свадба во Добри Дол


Полицијата упадна на свадба во Добри Дол, гостиварско, при што е уапсен сопственикот на кафеаната. Вечерва околу 18 часот СВР Тетово од слобода го лиши М.И., ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии
4 копии

На 09.11.2020 околу 21.20 часот од полициски службеници од СВР Скопје во населбата „Илинден“ биле затекнати осум мигранти од Авганистан и Пакистан, по што биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На 08.11.2020 во 22.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници го лишиле од слобода С.С.(21) од с.Кондово, скопско, затоа што се однесувал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УАПСЕН Е СОПСТВЕНИКОТ НА КАФЕАНАТА: Полицијата упадна на свадба во Добри Дол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: