Полицијата растури семејна веселба во тетовско, уапсен газдата на локалот


Газда на госитварски објект е приведен попладнево, откако полицијата упаднала на семејна веселба во гостиварското село Добри Дол. -Вечерва околу 18 часот СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
14 копии
2 копии

Две лица од кичевското село Србица кај кои е пронајдена поголема колична оружје се приведени вчера соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.Двајцата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Две лица завршија во притвор, а запленета е поголема количина на оружје во акцијата која ја спроведоа припадници на Министерството за внатрешни работи во ...
| | веќе видена | слични

Во раните утрински часови, автобус со албански национални ознаки, управуван од 53-годишен маж заедно со 36-годишно лице кое било во возилото, двајцата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 09.11.2020 околу 21.20 часот од полициски службеници од СВР Скопје во населбата „Илинден“ биле затекнати осум мигранти од Авганистан и Пакистан, по што биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја ...
сите 238 | | | веќе видена

И Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска реагираше за големото полициското присуство на вчерашното празнување на Богојавление на охридското ...
сите 191 | | | веќе видена

Пријава против 49 лица кои вчера го славеа празникот Водици во Охрид, ќе поднесе полицијата. Министерството за внатрешни работи ја сомничи, групата верници кои ...
сите 300 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, планира да ја почне својата нова администрација денеска попладне со први наредби за враќање на САД во Парискиот ...
сите 181 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата растури семејна веселба во тетовско, уапсен газдата на локалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: