Љупчо Николовски: Усвоен е ребалансот на Буџетот за 2020, издвојуваме 470 милиони евра за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки


Усвоен е ребалансот на Буџетот за 2020, истакна вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Владата синоќа во рамки на 19-тата седница го утврди Предлог-буџетот на Република Македонија за 2021 година, како и Предлог-законот за извршување на Буџетот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 400 компании кои инвестирале во текот и во пост -ковид периодот ќе добијат 17,2 милиони евра финансиска поддршка од државата. Денеска Владата ја усвои ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на 19. седница на Вадата на Северна Македонија, се утврди Предлог-буџетот на земјава за 2021. година, како и Предлог законот за извршување на буџетот ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија синоќа го утврдила Предлог-буџетот на земјава за 2021 година, како и Предлог-законот за извршување на Буџетот за 2021. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Продолжен е рокот за поднесување на барања за финансиска помош за два дена, поточно до 12. ноември, информираше УЈП. Продолжувањето следува на подоцнежната ...
| | веќе видена | слични

Масовно се поднесуваа барањата за државна помош за исплата на плати за октомври, ноември и декември па УПравата за јавни приходи синоќа одлучи да го продолжи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 349 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

За прв пат после долг период бројот на активни случаи во земјава се симна под 10 илјади. Тоа според лекарите е добра вест за земјава. Како што соопшти ...
сите 572 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љупчо Николовски: Усвоен е ребалансот на Буџетот за 2020, издвојуваме 470 милиони евра за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: