По Борисов, Меркел денеска треба да разговара и со Заев


8 копии

Европската Унија и нејзините држави-членки прават многу за поддршка на економскиот и социјален развој на Западниот Балкан, па оттука очекуваме земјите од ...
| | веќе видена | слични

Во деновите за заедничко водење на самитот на Берлинскиот процес, шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева ја повтори својата категоричност дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија се уште е во неизвесна ситуација во однос на почетокот на преговорите за членство во Европската унија и не се знае дали Бугарија ќе го искористи ...
| | веќе видена | слични

Европската унија и нејзините земји-членки прават многу за да го поддржат економскиот и социјалниот развој на Западен Балкан, вели францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Лидерскиот Самит за Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес денеска во Софија заврши со заеднички изјави за медиумите и за јавноста за резултатите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваме посветени на наоѓање решение и работиме заедно како добри соседи посветени на заедничката европска иднина. Успешниот Берлински процес дава позитивен ...
| | веќе видена | слични

„Има многу симболика во Заедничкото домаќинство на Бугарија и Република Северна Македонија на Берлинскиот процес. Тоа е прв заеднички домаќин од ваков вид од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 319 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 685 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 795 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Борисов, Меркел денеска треба да разговара и со Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: