Итната медицинска помош заборавена од доаѓањето на Филипче за министер


Итната медицинска помош во Македонија се соочува со недостаток на кадар, опрема и возила уште пред КОВИД-19. Со појавување на самиот вирус се усложни уште ...
| | веќе видена | слични

Преморените здравствени работници во земјава кои се на работ на своите сили, наместо мотивација за да издржат во својата секојдневна работа во борбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медицинските сестри од проектот за „патронажна служба“ повторно остануваат дома. Голготата на 47-те медицински сестри кои беа примени во проектот од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Вкупно 249 пациенти со Ковид-19 се лекуваат на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, во Модуларната болница, во Ковид центрите на интерните ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Од здравствените работници кои работат и се на испомош на Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во моментов 11 се позитивни, а ...
| | веќе видена | слични

И по осум месечната битка за спас на живот повеќе, медининарите на готовс, со нови задачи во болници каде што претходно не работеле, во оддели каде се ...
| | веќе видена | слични

Здравството се мобилизира. На сите вработени во овој сектор им се забранува користење на годишен одмор, платени и неплатени отсуства. Ваква наредба е испратена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 197 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 304 | | | веќе видена

Она што се стравуваше и се оствари. Повредата на Аријан Адеми е сериозна, пренесуваат хрватските медиуми. Адеми се повреди на мечот со Германија и од тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 363 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски утринава гостуваше во емисијата ,,Директно” на битолската телевизија Тера каде истакна дека во програмите ...
сите 321 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Итната медицинска помош заборавена од доаѓањето на Филипче за министер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: