(ВИДЕО) Рамбабова: ВМРО-ДПМНЕ остави само 5 возила за брза помош во Скопје, сега има 14 нови амбулантни возила, нова опрема и нови ЕКГ апарати


„Пандемијата со ковид-19 зема замав ширум Европа, расте бројот на инфицирани граѓани и кај нас, а со тоа расте и притисокот врз здравствениот систем и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во овој сериозен период од пандемијата со коронавирусот, кога е неопходна голема одговорност од сите граѓани, доследно почитување на мерките за заштита за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот претседател Илир Мета упати апел дека е „крајно неопходно масовно да се зголеми бројот на тестирања“, како ефикасно средство за навремено следење и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Колку ВМРО-ДПМНЕ ја сфаќа сериозно ситуацијата со корона вирусот во земјава покажува некрофилската политика на Христијан Мицкоски, кој подмолно се обидува да ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски со својата мрачна некрофилска политика е најголема закана за здравјето на граѓаните. Мрачниот некрофил Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги кршат мерките за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ на чело со неспособниот Христијан Мицкоски, продолжува да тера морбидна партиско-политичка кампања на тема ковид со континуирани опструкции и лажни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Некрофилната кампањата што ја тера Мицкоски врз грбот на починатите и заболените од светски раширениот коронавирус, врз грбот на нивните семејства, роднини и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски очајно се обидува да и се наметне на јавноста како најголем заштитник на здравјето на граѓаните. Но тоа го прави само декларативно, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот на СДСМ за градоначалничката функција на Скопје, Петре Шилегов, размислувал да се повлече од изборната трка, велат за НетПрес извори од владејачката ...
сите 252 | | | веќе видена

Локалните избори донесоа промена во собранискиот состав откако четворица пратеници победија во првиот круг и ќе бидат градоначалници. Во трката за ...
сите 371 | | | веќе видена

Скопје, 21. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Државната изборна комисија (ДИК) информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа ...
сите 415 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 250 | | | веќе видена

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се грижи Петре Шилегов е зголемување ...
сите 438 | | | веќе видена

Ние немаме право да ја менуваме историјата. Тоа не се прифаќа ниту во Куманово, ниту во Македонија. Имам конкретен став по ова прашање. Нема да дозволам да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се подготвени за промени и конечно победи, ...
сите 70 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Рамбабова: ВМРО-ДПМНЕ остави само 5 возила за брза помош во Скопје, сега има 14 нови амбулантни возила, нова опрема и нови ЕКГ апарати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: