Малинка Ристевска: Се бара спас за бугарскиот образ


3 копии

Преговорите може да завршат на два начина, односно или добро да завршат и за Бугарија и за Македонија или Македонија да почека за преговори на неодредено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарија не може да направи никаков компромис со прашањата поврзани со бугарската историја и со идентитетот на сите оние луѓе кои ги нарекуваме дел од нашата ...
| | веќе видена | слични

Долго траеле разговорите на македонската и бугарската делегација денеска во Софија, но никој не се помрднал од своите позиции, изјави бугарскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако има само неколку дена до крајот на процесот, до петок, тие имаат можност да корегираат се што во меѓувреме пропуштиле, па да видиме дали тоа ќе е доволно ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер вели дека на денешните разговори на македонската и бугарската делегација кои траеле долго, никој не се помрднал од своите позиции, а ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Красимир Каракачанов по денешните разговори на С. Македонија со Бугарија, во рамките на Самитот на Берлинскиот процес во Софија, изјавил дека сè ...
| | веќе видена | слични

Бугарските академици не ја прифаќаат моментално предложената рамка за отворање преговори за Македонија и нацрт-декларацијата кон неа, се вели во денешното ...
| | веќе видена | слични

Во соседна Бугарија, А кадемијата на науките е за вето на македонските преговори. БАН информираше дека го поддржува ставот на бугарската Влада да не ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 269 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малинка Ристевска: Се бара спас за бугарскиот образ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: