Малинка Ристевска: Се бара спас за бугарскиот образ


3 копии

Преговорите може да завршат на два начина, односно или добро да завршат и за Бугарија и за Македонија или Македонија да почека за преговори на неодредено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарија не може да направи никаков компромис со прашањата поврзани со бугарската историја и со идентитетот на сите оние луѓе кои ги нарекуваме дел од нашата ...
| | веќе видена | слични

Долго траеле разговорите на македонската и бугарската делегација денеска во Софија, но никој не се помрднал од своите позиции, изјави бугарскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако има само неколку дена до крајот на процесот, до петок, тие имаат можност да корегираат се што во меѓувреме пропуштиле, па да видиме дали тоа ќе е доволно ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер вели дека на денешните разговори на македонската и бугарската делегација кои траеле долго, никој не се помрднал од своите позиции, а ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Красимир Каракачанов по денешните разговори на С. Македонија со Бугарија, во рамките на Самитот на Берлинскиот процес во Софија, изјавил дека сè ...
| | веќе видена | слични

Бугарските академици не ја прифаќаат моментално предложената рамка за отворање преговори за Македонија и нацрт-декларацијата кон неа, се вели во денешното ...
| | веќе видена | слични

Во соседна Бугарија, А кадемијата на науките е за вето на македонските преговори. БАН информираше дека го поддржува ставот на бугарската Влада да не ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 706 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 287 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 517 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 308 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малинка Ристевска: Се бара спас за бугарскиот образ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: