Само дневна кафе-шема, кафулињата и рестораните од денеска ќе работат до 21 часот

Во вчерашниот билтен на Министерството за здравство беа регистрирани нови 913 случаи со КОВИД-19 од 2731 тестирање и 24 починати пациенти, најмногу од ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот зема се поголем замав, додека Македонија секојдневно регистрира голем број на позитивни и починати граѓани од КОВИД-19, премиерот Зоран Заев ги ...
| | веќе видена | слични

Резулат во оваа насока очекува  да дадат досегашните, но и најновата мерка за забраната за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор која од сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Здравјето на граѓаните пред се и над се, но не и за власта во Македонија која свесно ги турка граѓаните во црни избори. Пандемијата со корона вирусот зема се ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе нова одлука. Наместо по 21 часот, во текот на целиот ден се забранува групирање на јавни површини на повеќе од четири лица, а предвидена е и ...
| | веќе видена | слични

Надлежните институции се под голем притисок поради пандемијата и забрзаното зголемување на бројот на заразени од корона вирус, што доведе до заострување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Македонија, Србија и Албанија ќе можат да ги минуваат границите и без ПЦР-тест, а доколку државјанин една од трите земји поради Ковид-19 се најде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според ...
сите 255 | | | веќе видена

Веќе нема дилеми дека опозицијата во Македонија се обединува. Она што се навестуваше и се остварува. Се започна со подадената рака меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса ...
сите 267 | | | веќе видена

Серџ Светној кој работел како електричар на филмот „Рѓа“, во кој Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, ја објави последната нејзина фотографија ...
сите 195 | | | веќе видена

Државната изборна комисија в недела не очекува повторно редици за гласање како во првиот круг од локалните избори, а за да нема технички проблеми со уредите за ...
сите 166 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ и неговите момци ги чека многу работи пред продолжението на Лигата на шампионите. ЕХФ неделата доаѓа во вистинско време, иако дел од играчите ...
сите 102 | | | веќе видена

Новата иднина се заедничките победи и заедничкиот патриотизам. Тоа е нашата визија и шанса да го извадиме општеството од летаргијата во која е навлезено. ...
сите 408 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само дневна кафе-шема, кафулињата и рестораните од денеска ќе работат до 21 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: