БЕШЕ ШТО БЕШЕ - дружби до 21 часот, после сите по дома!


Болниците во шведскиот главен град Стокхолм се преполни со нови пациенти заразени со коронавирусот, пренесува Си-Ен-Ен. Според здравствените власти во Стокхолм ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Корона вирусот зема се поголем замав, додека Македонија секојдневно регистрира голем број на позитивни и починати граѓани од КОВИД-19, премиерот Зоран Заев ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Резулат во оваа насока очекува  да дадат досегашните, но и најновата мерка за забраната за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор која од сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин е сигурен дека масовна вакцинација на граѓаните ќе донесе конечна победа над пандемијата, објави mk.rbth.com. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис и потпишувањето на Указот од страна на Претседателот на државата, создадени се сите нормативни услови за спроведување на ...
сите 466 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, во вечерашното издание на дебатната емисија „Јади Бурек“ на ТВ Сонце зборуваше за историските прашања во однос ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕШЕ ШТО БЕШЕ - дружби до 21 часот, после сите по дома!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: