Владата со препорака до граѓаните после 21 часот да не се движат на јавен простор

Владата на вчерашната седница донесе одлука за нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот. Се скратува работното време на угостителските објекти до ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот зема се поголем замав, додека Македонија секојдневно регистрира голем број на позитивни и починати граѓани од КОВИД-19, премиерот Зоран Заев ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција објави дека по предлог на здравствените власти, вчера Владата ја одобри новата мерка со ...
| | веќе видена | слични

Засега не се размислува за воведување на полициски час, ниту викенд карантин, вели министерот за здравство Венко Филипче. И покрај објавите во дел од медиумите ...
| | веќе видена | слични

Резулат во оваа насока очекува  да дадат досегашните, но и најновата мерка за забраната за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор која од сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако ситуацијата со ширењето на коронавирусот кај нас, како и во остатокот од светот, е алармантна, министерот за здравство, Венко Филипче, смета дека засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 228 | | | веќе видена

На 19.01.2021 во 19.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект на улица „Професор Мијаковиќ“ во Куманово. При ...
сите 337 | | | веќе видена

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 205 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација со одличен настап на квалификацискиот турнир во Скопје си обезбеди пласман на Европското првенство. Ова за нас ќе биде ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата со препорака до граѓаните после 21 часот да не се движат на јавен простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: