Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција објави дека по предлог на здравствените власти, вчера Владата ја одобри новата мерка со ...
| | веќе видена | слични

Засега не се размислува за воведување на полициски час, ниту викенд карантин, вели министерот за здравство Венко Филипче. И покрај објавите во дел од медиумите ...
| | веќе видена | слични

Резулат во оваа насока очекува  да дадат досегашните, но и најновата мерка за забраната за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор која од сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако ситуацијата со ширењето на коронавирусот кај нас, како и во остатокот од светот, е алармантна, министерот за здравство, Венко Филипче, смета дека засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 455 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија ќе добие нов селектор откако од РФМ се одлучија да ја прекинат соработката со досегашниот предводник на сениорите, ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: