Видеото со папагалите беше пародија, велат од кабинетот на Филипче


Синоќа на официјалните страници на социјалните мрежи на министерот за здравство Венко Филипче беше објавено, па повлечено видео на кое папагали повторуваат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Гробарот Венко Филипче од ден на ден завива во црнина се повеќе семејства. Само во последното деноноќие има 20 починати лица. Филипче на душа носи 20 семејства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бура на реакции на граѓаните по гостување на Караџовски во забавната емисија „Еден на еден“: Ти си втор непријател на народот, почни да си ја работиш работата ...
| | веќе видена | слични

Претходното деноноќие Македонија имаше 26 мртви поради #COVID. Дури 132 починати за само една недела. 132 семејства завиени во црно, вели Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претходното деноноќие Македонија имаше 26 мртви поради #COVID. Дури 132 починати за само една недела. 132 семејства завиени во црно. По Втората светска војна ...
| | веќе видена | слични

По Втората светска војна до денес Македонија не памети толку големи човечки загуби. Заев стана убиец на својот народ, неговата неспособност убива. Тој предводи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев стана убиец на својот народ, неговата неспособност убива. Тој предводи Влада која прави геноцид врз својот народ, преку бруталната неспособност каде ништо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 257 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 423 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 327 | | | веќе видена

Заклучно со вчера вакцинирани се 781 623 граѓани, а ревакцинирани 714 135 односно аплицирани се вкупно 1 495 762 дози. Прва доза вакцина вчера примиле 1717, а ...
сите 271 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видеото со папагалите беше пародија, велат од кабинетот на Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: