Парите за нови возила за Итната медицинска помош пренаменети за справување со Ковид 19


Доколку пандемијата ни се случеше во 2017 година ние немаше да можиме да одговориме на овај предизвик како што е во 2020 година, рече директорката на ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Службата за итна медицинска помош е една од најангажираните во Здравствениот дом во Прилеп, која опслужува пациенти и во соседни општини на оддалеченост до 50 ...
| | веќе видена | слични

Во теков на викендов се прави дистрибуција во пунктовите на здравствените домови и центрите за јавно здравје на вакцината против сезонскиот грип, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
2 копии

Министерот Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека се набавени вакцините за сезонски грип и дека граѓаните од следната недела ќе може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парите за нови возила за Итната медицинска помош пренаменети за справување со Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: