Во Скопје вчера казнети 313 возачи


3 копии
3 копии

Во полициски контроли за време на викендот, полицијата регистрирала 23 возачи кои што возеле под дејство на алхохол. На овие возачи времено им биле одземени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

На дванаесетиот ден од пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14-пациенти, прашањатаза оставка и морална одговорност за ...
сите 707 | | | веќе видена

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 428 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Локалните медиуми го идентификувале напаѓачот во Универзитетот во Перм, како 18-годишниот Тимур Бекмансуров.Според досега достапните податоци тој започнал да ...
сите 47 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ трет ден по ред ја замајува јавноста со лажни вести и дезинформации за модуларните болници. ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски продолжува да тера ...
сите 78 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 336 | | | веќе видена

Лионел Меси беше единствениот во тимот на ПСЖ кој вчера не се израдува на победата на францускиот шампион, во дербито со Лион, откако Покетино реши предвреме ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје вчера казнети 313 возачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: