Науката заборавена во Македонија

Соочени со долгогодишната депопулација, земјите од регионот почнаа да применуваат повеќе мерки за зголемување на наталитетот, но како што забележуваат ...
| | веќе видена | слични

Подобрувањето на енергетската ефикасност, според енергетичарите, е секогаш добредојдено и корисно за компаниите, особено од економски аспект, бидејќи на тој ...
| | веќе видена | слични

Новонастанатата состојба со ковид-кризата ги натера граѓаните на сѐ поголема побарувачка за консумирање храна од квалитетно и здраво земјоделско производство ...
| | веќе видена | слични

Единаесет од вкупно 81 општина едвај функционираат бидејќи нивните сметки се блокирани поради натрупани долгови. Ниту една не прогласила финансиска ...
| | веќе видена | слични

Регионалните разлики и најлошата позиција на Полошкиот Регион, како што велат експертите, меѓу другото, се должат и на пренасочувањето на младите во јавниот ...
| | веќе видена | слични

Колку квалитетни услуги испорачува администрацијата за време на корона-кризата Целата државна и јавна администрација, општините и судовите, во согласност со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Науката заборавена во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: