БЕЗ СРАМ, ДРСКО И БЕЗОБРАЗНО: На ден со 21 жртва, Филипче тера шеги на Твитер за коронавирусот!

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 32.997. Починаа 1025 македонски граѓани, а многумина се борат за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија се полошо се справува со коронавирусот. Секојдневно земјава урива нови црни рекорди по бројот на загубени животи од Ковид-19. Од Министерството ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информираше вчера дека за 24 часа, 26 пациенти ја загубиле битката со коронавирусот. Станува збор за четворица пациенти од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера информираше дека во изминатото деноноќие регистрирани се само 24 оздравени пациенти од коронавирус. Ова е огромно намалување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 39760, бројката на оздравени пациенти е 23035, на починати е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти од: Скопје-9, Куманово-2, Штип-5, Битола-4, Кавадарци-1, Виница-1, Ресен-2. Починати се 26 ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на епидемијата во Македонија, за сиве овие 9 месеци, вкупната бројка на ковид дијагностицирани е 39.760. Со актуелното темпо, очекувано е бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 218 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕЗ СРАМ, ДРСКО И БЕЗОБРАЗНО: На ден со 21 жртва, Филипче тера шеги на Твитер за коронавирусот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: