Oсобини на успешните жени – Како да дојдете до директорската фотеља


Истражувањата велат дека овие фактори предвидуваат дали ќе бидете успешни или не… Веројатно сте имале прилика да сретнете многу успешни жени, а веројатно и вие ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија се одржа традиционалната конференција на денот на банкарите, каде учествуваат претставници на сите банки членки на Здружението на словенечки ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск во текот на годините наназад имаше многу што да сподели со претприемачите и помина доста време „размислувајќи надвор од рамките“. „Комуникацијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 481 | | | веќе видена

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 178 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 183 | | | веќе видена

Вакцините на Фајзер во Европа доцнат бидејќи производителот најави застој во производството, по што дел од европските држави, пред сè Шведска, најавија судски ...
сите 462 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oсобини на успешните жени – Како да дојдете до директорската фотеља

Од:
До кого (е-маил):
Порака: