Многудетните семејства се најсиромашни во државата - како преживуваат со минимални или без приходи?

Дека многудетните семејства се најсиромашни во државата деновиве објави и Државниот завод за статистика. Бројни се ваквите семејства кои живеат само со една ...
| | веќе видена | слични

 Марк Бојл, познат и како „човекот без пари“ е ирски активист, најпознат по неговата одлука да живее без пари, иако претходно бил богаташ. Овој начин на живот ...
| | веќе видена | слични

Млад брачен пар од Македонија веќе 2 години живее во Нов Зеланд. И двајцата се факултетски образовани, но во родната држава немаше работа соодветна на тоа што ...
| | веќе видена | слични

Да стануваш рано наутро, да се спремаш, да трчаш, да менуваш автобуси, да одиш на работа, да седиш во канцеларија со еден куп колеги, сите со различни ...
| | веќе видена | слични

Дедо Синиша Стевиќ од српското село Мијајловац лоцирано во близина на Великo Градиште, со децении е еден од најпознатите столари во овој дел на Србија. Стотина ...
| | веќе видена | слични

Постои онаа теорија за големите уметници кои себеси се даваат до крај, кои би згаснале да го немаат она што го работат најдобро. Бата беше таков. Од болница, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многудетните семејства се најсиромашни во државата - како преживуваат со минимални или без приходи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: