Продолжува приказната за струмичката болница: Сега обезбедено и комбе


Утре обезбедуваме санитетско комбе за струмичката болница. Ова е дополнително возило од веќе обезбеденото кое го очекуваме до декември, напиша пред малку на ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ во изминатите три години со значителни инвестиции, во човечкиот капитал, опрема и подобрување на условите во установите го зајакна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ и институциите што ги предводи и пред пандемијата со коронавирусот, почна со реализација на реформа на здравствениот систе,м а парално со тоа се санира и ...
| | веќе видена | слични

Санирањето на хаосот наследен во здравството, предизвикан со 11-годишната негрижа на ВМРО-ДПМНЕ, со вложување во здравствените институции и пред се во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Незадоволни пациенти кои чекаат и по еден час возило или пак со часови патуваат до здравствена установа каде треба да добијат соодветна медицинска помош. Итна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Филипче со својата неспособност и Итната медицинска помош ја стави на респиратор. Филипче во 2018-тата бројот на возила ги преполови и функционираа на само од ...
| | веќе видена | слични

Итната медицинска помош во Македонија се соочува со недостаток на кадар, опрема и возила уште пред КОВИД-19. Со појавување на самиот вирус се усложни уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пандемијата со ковид-19 зема замав ширум Европа, расте бројот на инфицирани граѓани и кај нас, а со тоа расте и притисокот врз здравствениот систем и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 405 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува приказната за струмичката болница: Сега обезбедено и комбе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: