Продолжува приказната за струмичката болница: Сега обезбедено и комбе


Утре обезбедуваме санитетско комбе за струмичката болница. Ова е дополнително возило од веќе обезбеденото кое го очекуваме до декември, напиша пред малку на ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ во изминатите три години со значителни инвестиции, во човечкиот капитал, опрема и подобрување на условите во установите го зајакна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ и институциите што ги предводи и пред пандемијата со коронавирусот, почна со реализација на реформа на здравствениот систе,м а парално со тоа се санира и ...
| | веќе видена | слични

Санирањето на хаосот наследен во здравството, предизвикан со 11-годишната негрижа на ВМРО-ДПМНЕ, со вложување во здравствените институции и пред се во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Незадоволни пациенти кои чекаат и по еден час возило или пак со часови патуваат до здравствена установа каде треба да добијат соодветна медицинска помош. Итна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Филипче со својата неспособност и Итната медицинска помош ја стави на респиратор. Филипче во 2018-тата бројот на возила ги преполови и функционираа на само од ...
| | веќе видена | слични

Итната медицинска помош во Македонија се соочува со недостаток на кадар, опрема и возила уште пред КОВИД-19. Со појавување на самиот вирус се усложни уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пандемијата со ковид-19 зема замав ширум Европа, расте бројот на инфицирани граѓани и кај нас, а со тоа расте и притисокот врз здравствениот систем и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зејди синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекува мнозинството во Влада да трае до 2024 ...
сите 354 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 568 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува приказната за струмичката болница: Сега обезбедено и комбе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: