ВМРО-ДПМНЕ: Постојат 1.085 причини Филипче до изутрина да си поднесе оставка


„Бројката на заразени денес е 1.085 лица. Постојат нови 1.085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка до утре изутрина. Непостапувањето и непреземањето на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Филипче е одговорен за хаосот во здравството. Вчера почина млад пациент од корона вирус во очај и агонија, барајќи спас и лекување во приватна болница. Се ...
| | веќе видена | слични

Се случува тотален распад на системот поради апсолутно најнеспособниот министер за здравство, Венко Филипче и катастрофалното менаџирање на кризата од страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ треба под итно да престане со бледи и лажни соопштенија. Владата предводена од Заев е виновна за ситуацијата која што се случува во Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ живее во минатото. Срамно е што виновници за денес илјадниците заразени уште им се Наќе Чулев и Гордана Димитриеска Кочоска. Тоа покажува колку се очајни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Венко Филипче и Зоран Заев се опасност број еден за здравјето на граѓаните. Во последното деноноќие починаа 13 лица, а рекорни 1.275 лица се заразени. ...
| | веќе видена | слични

Секој ден нови тажни рекорди. Во последното деноноќие од направени 3331 тест, позитивни се 1275. Бројката на починати се движи кон 1.100, а има речиси 13 ...
| | веќе видена | слични

Денес оставивме 1.071 каранфил во знак на почит кон 1.071 починат од корона кои не се само бројка, туку луѓе, човечки судбини кои одат на нечистата совест на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 178 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Постојат 1.085 причини Филипче до изутрина да си поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: