Мицкоски: Никаков одговор од власта за последната изјава на Захариева


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини власта дека нема одговор на острата реторика на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина ...
| | веќе видена | слични

Македонците што живеат ширум светот, преку својот претставник, повикаа да бидат прекинати сите преговори кои му штетат на македонскиот идентитет, како и со ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии од Љубљана ( ИФИМЕС ) преку својата анализа објавува дека на политичката сцена во Бугарија има ...
| | веќе видена | слични

И сега, во моментот кога Македонија чека почеток на пристапните преговори со ЕУ, Бугарија се обидува да наметне „заедничка историја“, сакајќи македонската ...
| | веќе видена | слични

Македонците во светот повикуваат на прекинување на сите преговори со Бугарија поврзани со идентитетски прашања. Секоја негација на македонскиот јазик, историја ...
| | веќе видена | слични

Повикувајќи се на дипломатски извори, софиски „ Медиапул “ три клучни барања испорачала вчера Бугарија на состанокот на амбасадорите на ЕУ во Брисел кога се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како реакција кон недоличните барања на бугарската дипломатија за ревидирање на македонската историја, јазик и постоење како посебен народ, Македонците во ...
| | веќе видена | слични

Бугарија со месеци врши заткулисен притисок врз Северна Македонија, барајќи од неа да се согласи на далекосежни отстапки, кои „би ја спасиле“ од бугарското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, вели премиерот Зоран Заев во објава на социјалните мрежи, посветена на тековниот спор со Бугарија, ...
сите 708 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 296 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена

Главниот американски имунолог, Ентони Фаучи, денеска апелираше до новоизбраниот претседател Џо Бајден „да ги затвори кафулиња што е можно побрзо, но не и ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Никаков одговор од власта за последната изјава на Захариева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: