Наставничка во Росоманско позитивна на Ковид-19, во изолација шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Со зголемува бројот на тестирани, расте и бројот на заразени со Ковид-19 во Албанија, каде во последното деноноќие за парвпат 25 отсто од тестирани се ...
| | веќе видена | слични

Вчера имавме нов рекорд на бројот на новозаразени од коронавирусот.  Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 3331 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште двајца пациенти починаа на инфективното одделение во Битола, пренесува Според информациите од клиничката болница починатите се на возраст од 44 и 72 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден случај со Ковид-19 има во Дневниот центар за лица со посебни потреби Кавадарци, а во изолација се пет вработени и осум штитеници. Една негувателка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставничка во Росоманско позитивна на Ковид-19, во изолација шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: