Граѓаните тонат во сиромаштија, а власта со поскапата струја им ја одзема и последната корка леб

Македонските граѓани тонат во сиромаштија, а безидејноста на власта ги носи кон пропаст и раб на преживување. Државниот завод за статистика потврди дека речиси ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Словачка почна да го применува масовното тестирање, а оние граѓани кои одбија тоа да го направат, ќе останат до 14. ноември во карантин, беше истакнато од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По новиот бран на коронавирус, европските земји размислуваат за масовно тестирање на големи делови од нивната популација во обид да го спречат наглиот пораст ...
| | веќе видена | слични

Додека многу земји низ светот мака мачат како да го зголемат тестирањето против коронавирус, Словачка за два дена успеа да тестира повеќе од 3,6 милиони луѓе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Словачка продолжува со масовното тестирање на целата популација со цел да се избегне затворање на земјата – за неколку дена се тестирани 3,6 милиони луѓе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 349 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 237 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 86 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните тонат во сиромаштија, а власта со поскапата струја им ја одзема и последната корка леб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: