Мерки за поддршка на бизнисите и вработените погодени од новите рестрикции во Грција


Средства во висина од 1,5 милијарди евра за месец ноември, а 2,3 милијарди евра до крајот на годината се наменети за бизнисите и вработените погодени од новите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемена раздвиженост денеска се забележува во продавниците и супермаркетите во повеќе делови на Атина, но и на автобуската и железничката станица, како и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Традиционалниот марш, како и манифестациите за годишнината од студентскиот бунт против хунтата во Грција, на 17 ноември, нема да се одржат, поради мерките за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Критики до грчката Влада за начинот на кој се справува со вториот бран од пандемијата со Ковид-19, упати лидерот на опозициската СИРИЗА Алексис Ципрас на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австрискиот министер за финансии Гернот Блуемел денеска соопшти дека се очекува Австрија да издвои околу две милијарди евра за да ги обештети компаниите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За да се ублажат рестриктивните мерки, треба да стигнеме на ниво да можеме да живееме со вирусот, без голем притисок врз здравствениот систем, односно на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дозволено движење за граѓаните само со испратена смс порака, затворени продавници, кафулиња, угостителски објекти, затворени средни училишта и универзитети, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерки за поддршка на бизнисите и вработените погодени од новите рестрикции во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: