ГОБ 8 септември вонредно: Повторно станува Ковид центар


73 починати од почетокот на пандемијата. Само вчера четворица. Во инфективното одделение и новите ковид центри очно, Одделението за уво нос и грло, Интерното ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во болниците низ земјава моментално лежат 888 заразени или сомнителни пациенти со ковид-19, а оваа бројка е повеќе од алармантна. Првиот човек на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште двајца пациенти починаа на инфективното одделение во Битола, пренесува Според информациите од клиничката болница починатите се на возраст од 44 и 72 ...
| | веќе видена | слични

Бројот на хоспитализирани пациенти во охридската болница порасна на 80 од кои 15 на кислородна оддршка. Охридската болница повторно ќе ги поширува ...
| | веќе видена | слични

Пациенти кои бараат хоспитализација ги враќаат назад, нема приеми на нови болни, медицинскиот персонал работи под притисок. Ковид 19 ги преполни болниците, но ...
| | веќе видена | слични

Во континуитет расте бројот на новозаразени од коронавирусот Ковид-19 во државава. Вчера се регистрирани 1275 заразени, а починаа 13 лица. Процентот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 623• Гази ...
сите 349 | | | веќе видена

Откако Филип Петровски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, за емисијата Во Центар тврдеше дека според неговите информации, сегашниот потпретседател на ...
сите 255 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОБ 8 септември вонредно: Повторно станува Ковид центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: