Аџибадем Систина: Не сме го информирале Габриел Бајрам дека е негативен на корона-тестот


Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ тврдат дека синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, бил да се тестира во лабораторијата на болницата на 26 октомври и ...
| | веќе видена | слични

Иван ЈОРДАНОВ Како резултат на недостигот на тестови за детекција на вирусот, редица од граѓани со симптоми чекаат да бидат тестирани и соодветно третирани. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уште едно изненадување како резултат на неуспешните политики за справување со КОВИД кризата од СДСМ. Веќе извесно време државата е во недостиг на тестови за ...
| | веќе видена | слични

Колони граѓани со симптоми чекаат да бидат тестирани, но тестови нема! Ако пикот на вирусот ни го најавуваа уште од јуни, со месеци слушаме дека состојбата ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот европратеник и известувач за Северна Македонија Илхан Ќучук изјави дека треба да се искористи Договорот за добрососедство како шанса да се најде ...
сите 900 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 103 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на денешните ковид-бројки, соопшти дека има многу причини министерот Венко Филипче до утре да поднесе оставка. Денеска ...
сите 111 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 170 | | | веќе видена

Професорката од Институтот за македонски јазик д-р Елка Јачева Улчар денеска реагира на изјавите на поранешниот премиер, министер за одбрана и бивш лидер на ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аџибадем Систина: Не сме го информирале Габриел Бајрам дека е негативен на корона-тестот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: