Профитот на „Амазон“ зголемен за 197 отсто во последното тримесечие

Четирите пакет мерки на Владата за справување со економските последици од кризата не го даваат посакуваниот ефект. Мерките се задоцнети, ненаменски и ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ и Зоран Заев не може да се справи и да ја менаџира здравствената и економска криза. Четирите пакет мерки на Владата за справување со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо 3,9 отсто, македонската екпономија годинава ќе падне за 4,9 проценти. Европската комисија ја коригираше стапката на пад на Бруто домашниот производ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 395 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона во средата почина на 60 годишна возраст во својата родна Аргентина. Целиот свет жали за прераната ...
сите 304 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 94 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека телефонски разговарал со неговиот руски колега Владимир Путин за прашањето за увоз на руски вакцини против ...
сите 174 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Профитот на „Амазон“ зголемен за 197 отсто во последното тримесечие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: