ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов рекорд на заразени, не е исклучена можноста и за нови мерки

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии
12 копии
3 копии

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски е позитивен на ковид-19. Тој ова го откри на својот профил на „Фејсбук“. „Вчера доцна ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, се чувствува значително подобро, но се уште е на болничко лекување, на Клиниката за инфективни болести. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот Трајче Пеливанов е позитивен на Ковид-19, дознава Нетпрес од свои извори. Нашите информации велат дека тој тестот го направил денес. Но, чудно е ...
| | веќе видена | слични

РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ОД ТЕСТИРАНИ Во земјава за 24 часа имаме рекорден процент на позитивни од тестирани, дури 42,6 отсто. Ова е највисок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, смета дека ќе биде вратена довербата во Договорот за добрососедство со Бугарија доколку денеска и утре на онлајн ...
сите 197 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, денеска рече дека неговиот сопартиец и сограѓанин Максим Димитриевски има право на свое мислење, откако ...
сите 266 | | | веќе видена

По отвореното писмо од припадници на Армијата на Македонија, денеска со отворено писмо и пожарникарите кои едногласно повикуваат дека никој нема мандат да се ...
сите 237 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 59 | | | веќе видена

Младиот Васев нека не му го држи стравот на Заев, нека одговори дали денес Заев во Софија дал понуда за прифаќање на сите бугарски барања?Заев во паника, пола ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов рекорд на заразени, не е исклучена можноста и за нови мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: