Невработеноста во ЕУ и еврозоната остана непроменета во септември


4 копии

Цените на угостителските услуги во октомври во споредба со септември годинава останаа на исто ниво, а во однос на октомври лани се зголемени за 0,5 отсто, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Најдлабока невработеност има во Североисточниот регион, најниска просечна плата во Полошкиот регион. Најновото истражување на Заводот за статистика ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Субвенцијата во износ од 14.500 денари по вработен за компаниите помогнала за сочувување на околу 60 илјади работни места, од вкупното покривање од околу 130 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на пандемијата на корона вирусот до крајот на септември, над 14.800 граѓани останале без работа. Вкупно над 151 илјади луѓе се моментално ...
| | веќе видена | слични

Екстремната сиромаштија која претставува неможност да се задоволат основните егзистенцијални потреби во Македонија се намалува, покажува истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Дека многудетните семејства се најсиромашни во државата деновиве објави и Државниот завод за статистика. Бројни се ваквите семејства кои живеат само со една ...
| | веќе видена | слични

Во април била најниска, а во јануари највисока просечната исплатена нето-плата во земјава, покажуваат последните податоци на Државниот завод за статистика. ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани тонат во сиромаштија, а безидејноста на власта ги носи кон пропаст и раб на преживување. Државниот завод за статистика потврди дека речиси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Неколкуте барања коишто ги испорача Бугарија, како услов да се тргне ветото и да се ослободи патот на Северна Македонија кон ЕУ, веќе неколку дена ја брануваат ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на ТВ Шења, а во врска со избраните кандидати и изборот за поддршка на Данела Арсовска како кандидат за ...
сите 175 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невработеноста во ЕУ и еврозоната остана непроменета во септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: