Увозот на половни коли намален за 42%, падот кај новите возила е 18%

6 копии

И по две години поминати од првичните најави, еколошките налепници на возилата во земјава не профункционираа. Од Министерството за економија за „ Мета.мк “ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пристигна сезоната на аерозагадувањето, но Владата иако многу ветуваше не направи ништо за почист воздух. И покрај тоа што Владата како еден од приоритетите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Увозот на половни коли намален за 42%, падот кај новите возила е 18%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: