Почивај во мир професоре: Познатите се простуваат од Данчо Чевревски

Бројни колеги и пријатели му оддаваат почит на социјалните мрежи на глумецот Данчо Чевревски, кој вчера почина на 69 години. „Мојот професор, колега и другар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓу многуте последни поздрави до легендарниот македонски актер и продуцент Данчо Чевревски најмногу емоции будат зборовите на неговата колешка, актерка и ...
| | веќе видена | слични

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
| | веќе видена | слични

Бројни колеги и пријатели му оддаваат почит преку социјалните мрежи на глумецот Данчо Чевревски, кој вчера почина на 69 години. “Мојот божији татко отпатува на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во историската меморија на македонскиот народ, бугарскиот водач Георги Димитров останува запаметен со говорот кој го одржа во бугарското народно собрание по ...
сите 259 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 291 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници.Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 166 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почивај во мир професоре: Познатите се простуваат од Данчо Чевревски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: