Стопанска комора за туризам: Субвенциите за плати да важат и за фирмите што отпуштиле работници

Финансиската поддршка за работодавачите погодени ковид-кризата за исплата на платите за месеците октомври, ноември и декември да важи за сите компании без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Деловниот совет на здружената комора на шестте економии од Западен Балкан на својата инаугуративна седница ги повика владите во регионот и сите учесници во ...
| | веќе видена | слични

На минатонеделниот состанок одржан во Тиват, Црна Гора, Мешовитиот комитет на ЦЕФТА донесе одлука за олеснување на трговијата со овошје и зеленчук во регионот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Усогласени правила и протоколи, т.н. зелени линии, за патување на бизнисмените или на нивни претставници и вработени во земјите од Западен Балкан, заради ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) бара финансиската поддршка на работодавачите погодени од здравствено економската криза предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Бесими пред присутните го претстави динамичкит план за донесување на законски решенија со кои ќе се овозможи реализација на сите мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска комора за туризам: Субвенциите за плати да важат и за фирмите што отпуштиле работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: