Индустриското производство во септември со пад од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 отсто

Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните масовно се снабдуваат со тоалетна хартија, средства за дезинфекција и намирници пред новата блокада, која стапува на сила во понеделникот, пишува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според институтот Роберт Кох (РКИ), во последните 24 часа во Германија се регистрирани 19.990 нови инфекции со коронавирус, најмногу од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Во Германија има рекорден број на новозаразени со коронавирусот, а граѓаните прават залихи. Продажбата на брашно се зголемила за 101 отсто од нивото пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на угостителските услуги во октомври во споредба со септември годинава останаа на исто ниво, а во однос на октомври лани се зголемени за 0,5 отсто, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Најдлабока невработеност има во Североисточниот регион, најниска просечна плата во Полошкиот регион. Најновото истражување на Заводот за статистика ја ...
| | веќе видена | слични

Дека многудетните семејства се најсиромашни во државата деновиве објави и Државниот завод за статистика. Бројни се ваквите семејства кои живеат само со една ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 212 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индустриското производство во септември со пад од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: